XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18. 10. 2020 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11. 10. 2020 r.
10 października 2020
KOMUNIKAT 19. 10. 2020 r.
19 października 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny, modlimy się w intencji misji świętych i misjonarzy. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pomoc dla misjonarzy.
  2. We czwartek przypada 22 dzień miesiąca i nasze nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17.15 różaniec i nabożeństwo wstawiennicze ku czci św. Rity, a o 18.00 Msza święta.
  3. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o godzinie 16.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.
  4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Jest to czas szczególnej pamięci o naszych wiernych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki wypominkowe, na których możemy polecać modlitwom Kościoła naszych bliskich zmarłych. Przez cały miesiąc listopad o godz. 17.30 będziemy odmawiać różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, a w każdą niedzielę listopada w ich intencji będzie odprawiona Msza święta.
  5. Księża Wikariusze przebywają w izolacji i w związku z tym Mszę święte w dzień powszedni będą odprawiane w naszym kościele tylko wieczorem o godz. 18:00. Intencje Mszy świętych przyjęte na rano, księża odprawiają u siebie w pokojach. Okazja do spowiedzi na nabożeństwie różańcowym o godz. 17:30.
  6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek wsp. św. Jana Kantego Kapłana, w czwartek wsp. Św. Jana Pawła II – Papieża.
  7. W prasie katolickiej zachęcamy do przeczytania: w Gościu Niedzielnym: artykuł: Wołanie o pasterzy  – o kryzysie powołań w Kościele, w Niedzieli art.: Św. Jan Paweł II – Papież, który wyprzedził swój czas…
  8. Z wielkim smutkiem informujemy że w sobotę nad ranem zmarł ks. Tomasz Blicharz, były wikariusz naszej parafii i ostatni kaznodzieja odpustowy. Pogrzeb we wtorek o godz. 13:00 w Cmolasie. Msza św. pogrzebowa będzie transmitowana przez YouTube – Młodzi w Cmolasie – i da się inaczej.