Święto Bożego Miłosierdzia – 07. 04. 2024 r.

Podsumowanie świątecznej akcji parafialnego CARITAS
6 kwietnia 2024
III Niedziela Wielkanocna – 14. 04. 2024 r.
13 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj o godz. 15.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i po nim adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00. Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy na ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Adoracji o 17.30 nie będzie.
  2. W poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona ze względu na Wielki Tydzień) oraz Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy Św. o godz. 18.00 – akt podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do tej niezwykle ważnej dziewięciomiesięcznej modlitwy. Deklaracje wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
  3. Ze względu na małą liczbę chętnych na wyjazd do Torunia, Lichenia i Gniezna pielgrzymka zostaje przeniesiona na termin 13 – 15 września. Osoby które chcą zrezygnować przedpłatę odbierają w zakrystii.
  4. Organizowany jest w naszej parafii wyjazd dla wszystkich chętnych na ogólnopolską pielgrzymkę Róż Różańcowych na Jasną Górę 1 czerwca 2024 r. Cena 100 zł. Zapisy w zakrystii.
  5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy chcieli podzielić się pokarmami na świąteczny stół. Paczki były pełne życzliwości i miłości od darczyńców oraz wolontariuszy z parafialnego koła Caritas którzy je sortowali i rozdawali. Wszystkim za ten gest dobroci składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  6. W przyszłą niedzielę wolontariusze z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci oraz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej w Rzeszowie po raz kolejny przeprowadzą w parafiach Rzeszowa / również w naszej parafii /zbiórkę do puszek na rzecz tych podmiotów. Zbiórka jest organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, która ma na celu promocję idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie tego rodzaju placówek.
  7. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Niedzieli Bożego Miłosierdzia i czasu wielkanocnego.