Niedziela Chrztu Pańskiego 09. 01. 2022 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok- 01. 01. 2022 r.
1 stycznia 2022
II Niedziela Zwykła 16. 01. 2022 r.
15 stycznia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. To święto przypomina nam, nasz własny chrzest, oraz prawdę, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, tradycyjnie jednak śpiewamy kolędy i pozostawiamy świąteczny wystrój do 2 lutego. Przypominamy, że sakrament chrztu świętego jest udzielany w naszym kościele w 2 i 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.00. W sobotę poprzedzającą chrzest odbywa się konferencja dla rodziców i chrzestnych o godz. 11.00.
  2. W tym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej, zapraszamy parafian na wieczorną Mszę świętą odprawianą w intencji mieszkańców poszczególnych ulic: w poniedziałek zapraszamy mieszkańców ulicy Broniewskiego, we wtorek zapraszamy mieszkańców ulic: Ofiar Katynia, Mikołajczyka i Alei Wyzwolenia, w środę zapraszamy mieszkańców ulic: Osmeckiego, Brydaka, Starzyńskiego, Synów Pułku i Wspólnej, w czwartek zapraszamy mieszkańców ulicy Zwierzynieckiej i ulic przylegających do ulicy tej ulicy. Zapraszamy na godzinę 17:45, aby przed Mszą wspólnie pośpiewać kolędy.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w Niedzieli nowy dodatek tematyczny ABC wiary, a w nim: dlaczego protestanci święcą kobiety, dla kogo zbawienie, po co modlić się o czyjeś uzdrowienie, a także o znaczeniu i sensie chrztu niemowląt. W Gościu Niedzielnym: ,,Po co Jezusowi chrzest”?