II NIEDZIELA ADWENTU – 10. 12. 2023 r.

I NIEDZIELA ADWENTU – 03. 12. 2023 r.
2 grudnia 2023
III NIEDZIELA ADWENTU – 17. 12. 2023 r.
16 grudnia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Zapraszamy na Msze święte roratnie odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy do adwentowego konkursu z nagrodami.
  2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.
  3. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać za dobrowolną ofiarą w zakrystii.
  4. Zachęcamy do nabywania  prasy katolickiej. Można to uczynić w zakrystii i za ławkami w kościele.
  5. W Adwencie trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzisiaj OAZA a za tydzień Zespół Caritas będą rozprowadzać przy głównym wyjściu z kościoła świece na wigilijny stół. Duża 20 zł. Mała 10 zł. Zachęcamy do włączenia się przed świętami w przygotowanie Toreb Miłosierdzia z żywnością dla najbardziej potrzebujących. Kosz wystawiony będzie od jutra w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Można na ten cel złożyć ofiarę a wtedy paczkę przygotuje Caritas parafialna.
  6. Nauczyciele i uczniowie z SP nr 22 w Rzeszowie organizują za tydzień kiermasz świąteczny którego dochód przeznaczony będzie na pomoc rodzinom uczniów będących w trudnej sytuacji materialnej.
  7. Polski Związek Chórów i Orkiestr zaprasza za tydzień w niedziele 17 grudnia o godz. 17. 15 w naszym kościele na Koncert Adwentowy. W programie wystąpią: Chór z Kosiny; Chór męski „EDWARDOS” z Wysokiej Łańcuckiej; Chór „GAUDIUM” z Mogielnicy i Męski Zespół Wokalny „GAUDENS GAUDEBO”. Wstęp wolny.