IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30. 04. 2023 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 23. 04. 2023 r.
22 kwietnia 2023
V NIEDZIELA WIELKANOCNA 07. 05. 2023 r.
6 maja 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna w Kościele Tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni odprawiane są o godzinie 17.30.

3. W środę przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

4. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Narodowej – prosimy o wywieszenie naszych barw narodowych.

5. W niedzielę 18 czerwca w Katedrze Rzeszowskiej organizowany jest Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Ks. Biskup pragnie, aby tegoroczny Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin został połączony z przeżywaniem jubileuszów małżeństwa. Na tę Mszę św. zaproszone są szczególnie te Rodziny, które przeżywają 50-tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Gdyby takie pary chciały skorzystać z zaproszenia i uzyskać więcej informacji, to prosimy o podejście i zapisanie się w zakrystii po każdej Mszy świętej.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi jak zawsze. W sobotę kapłani udadzą się z posługą do chorych.

7. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek wsp. Świętego Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła,
  • w czwartek wsp. Świętego Floriana, Męczennika,
  • w sobotę Święto Apostołów Filipa i Jakuba.

8. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszli: Ryszard Lech, Wojciech Szajna, Halina Sołtys, Janusz Krzeczkowski. Wieczny odpoczynek….