I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26. 02. 2023 r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19. 02. 2023 r.
18 lutego 2023
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05. 03. 2023 r.
4 marca 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczął się czas Wielkiego Postu. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach związanych z tym okresem liturgicznym odbywających się w naszej parafii: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00, a Drogi Krzyżowe o godz. 9.00 i 17.30 dla wszystkich, o 16.00 dla dzieci i 20.00 dla młodzieży.

2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na początku Wielkiego Postu zachęca nas do jałmużny wielkopostnej. Przy wyjściach z kościoła są do zabrania skarbonki, które przyniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia i złożymy je jako dar ołtarza na cel charytatywny. W sklepiku można nabywać baranki wielkanocne i paschaliki.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi jak zawsze. W sobotę o godz. 8.00 kapłani udadzą się z posługą do chorych.

4. W odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski dziś w kościołach przeprowadzana jest zbiórka środków finansowych, które zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

5. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w sobotę Święto Św. Kazimierza Królewicza.

6. Do wieczności w tym tygodniu z naszej parafii odeszła: Halina Rogala. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….