I NIEDZIELA ADWENTU 27. 11. 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20. 11. 2022 r.
18 listopada 2022
II NIEDZIELA ADWENTU 04. 12. 2022 r.
3 grudnia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

1.      Rozpoczynamy Adwent, czas naszego duchowego przygotowania na przyjście Chrystusa na ziemię w tajemnicy Jego narodzenia. Adwent to czas czuwania i modlitwy. Zapraszamy na Msze święte roratnie codziennie o godz. 18.00. Na te Msze dzieci przynoszą światła adwentowe. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu lampionów dla dzieci. Każdego dnia dzieci, które przyjdą z lampionami, będą losować figurkę Pana Jezusa i otrzymają obrazki adwentowe. W tym roku będzie także konkurs na najpiękniejsze lampiony. Szczegółowe informacje można przeczytać na stronie internetowej w zakładce ogłoszenia i na parafialnym facebooku.

2.      Dzisiaj po każdej Mszy świętej święcimy opłatki, którymi będziemy się dzielić z najbliższymi przy wigilijnym stole w naszych domach. Można je nabywać po każdej Mszy świętej w niedziele i dni powszednie.

3.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, okazja do spowiedzi jak zawsze.

4.      W sklepiku parafialnym są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Są także do zakupienia Lampiony Adwentowe.

5.      W poniedziałek na godz. 18.30 przychodzi młodzież przygotowująca się do się do sakramentu bierzmowania.

6.      Na parkingu znajduje się niebieski kontener na makulaturę, która wspiera studnie w Afryce.

7.      Przypominamy, że w każdy piątek o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia, połączona z Adoracją do godz. 16.00.

8.      W tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

  • w środę święto św. Andrzeja Apostoła,
  • w piątek wspomnienie bł. Jana Franciszka Machy, męczennika,
  • w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

9.      W prasie katolickiej zachęcamy do przeczytania:

  • W Gościu Niedzielnym: ,,Kto chce zakazać spowiedzi dzieci”?. Do Gościa dołączony jest dodatek w postaci kalendarza na 2023 rok z polskimi świętymi.
  • Niedzieli: ,,Z miłości czy z obowiązku”? Czy lepiej co jakiś czas przyjść do kościoła a szczerze, czy co tydzień, aby tylko odbębnić obowiązek. 

Kochani Rodzice, Drogie Dzieci
W ramach tegorocznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy Was do uczestnictwa w Roratach, które są w naszym Kościele od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Po Mszy świętej będą rozdawane naklejki, które będzie można przyklejać na specjalnej do tego przygotowanej planszy. Naklejki te będą przedstawiać postacie aniołków, które wyznaczać nam będą duchowe zadania podczas trwania czasu Adwentu. Oprócz tego jest organizowany konkurs na najpiekniejszy lampion. Sam konkurs odbędzie się w przedostatnim dniu Adwentu. Aby w nim wziąć udział trzeba przygotować piękny własnoręcznie wykonany lampion, a także mieć na planszy przynajmniej 10 naklejek. W ostatnim dniu Adwentu odbędzie sie rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.
Zapraszamy do uczestnictwa
.