IV Niedziela Adwentu 19. 12. 2021 r.

III Niedziela Adwentu 12. 12. 2021 r.
11 grudnia 2021
Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 26. 12. 2021 r.
28 grudnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Już tylko parę dni dzieli nas od przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – spowiadamy codziennie podczas Mszy św. porannych, a wieczorem od godz. 17.00.
  2. W środę przypada 22 dzień miesiąca i nasze nabożeństwo do św. Rity. Zapraszamy na godz. 17.15 na różaniec i modlitwy wstawiennicze, o godz. 18.00 na Mszę św. i błogosławieństwo relikwiami św. Rity.
  3. W czwartek od godz. 9.00 do 9.30 wydawane będą w salce parafialnej świąteczne paczki przygotowane przez parafialny Zespół Caritas. Składamy Bóg zapłać wszystkim, którzy chcieli podzielić się pokarmami na świąteczny stół.
  4. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki, a w sklepiku parafialnym są świece Caritas na stół wigilijny, nabywając je wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. U młodzieży przed kościołem można nabyć sianko na stół wigilijny.
  5. W piątek będziemy przeżywać wigilię Bożego Narodzenia, Msze święte będą odprawiane tylko rano; Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w Wigilię nie będzie.
  6. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką. Przypominamy, że będzie ona celebrowana w naszym kościele o 22.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest ma Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.
  7. Msze święte w Boże Narodzenie i Święto Świętej Rodziny będą odprawiane jak w niedzielę. Zapraszamy wszystkich parafian i miłych gości do uroczystego świętowania tej radosnej tajemnicy naszej wiary, że Bóg stał się człowiekiem.
  8. W prasie katolickiej: do Niedzieli dołączony jest dodatek: Śpiewnik kolędowy z obrzędem Wieczerzy Wigilijnej, w Gościu Niedzielnym znajduje się płyta z kolędami polskich karmelitanek z Islandii.