I Niedziela Adwentu 28. 11. 2021 r.

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 21. 11. 2021 r.
20 listopada 2021
II Niedziela Adwentu 05. 12. 2021 r.
4 grudnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczynamy Adwent, czas naszego duchowego przygotowania na przyjście Chrystusa na ziemię w tajemnicy Jego narodzenia. Adwent to czas czuwania i modlitwy. Zapraszamy na Msze święte roratnie codziennie o godz. 18.00. Na te Msze dzieci przynoszą światła adwentowe. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu lampionów dla dzieci. Każdego dnia dzieci, które przyjdą z lampionami, będą losować figurkę Pana Jezusa i otrzymają obrazki adwentowe.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej święcimy opłatki, którymi będziemy się dzielić z najbliższymi przy wigilijnym stole w naszych domach. Można je nabywać po każdej Mszy świętej w niedziele i dni powszednie.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, okazja do spowiedzi jak zawsze.
  4. W sklepiku parafialnym są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.
  5. W poniedziałek i wtorek na godz. 18.30 przychodzi młodzież przygotowująca się do się do sakramentu bierzmowania w poszczególnych grupach.
  6. 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszę świętą o godz. 16.00 przychodzą dzieci, które przygotowują się do I Komunii wraz z rodzicami. Na tej Mszy świętej zostaną poświęcone medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych.
  7. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu: we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła, w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
  8. W prasie katolickiej zachęcamy do przeczytania: Do Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz z najbardziej znanymi obrazami przedstawiającymi wydarzenia z życia Jezusa, w Niedzieli: ,,Adwent jest jak życie”.
  9. Z uwagi na zagrożenie pandemią przypominamy o obowiązku zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.