XXVIII Niedziela Zwykła 10.10.2021 r.

XXVII Niedziela Zwykła 03.10.2021 r.
2 października 2021
XXIX Niedziela Zwykła 17.10.2021 r.
16 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla najbardziej potrzebującej młodzieży.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w transmisji uroczystości 10-lecia koronacji Matki Bożej Szkaplerznej w parafii pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie. Uroczystości rozpoczną się jutro w poniedziałek o godz. 17:30 i będą transmitowane przez Telewizję TRWAM i Radio Maryja.
  4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Jest to czas szczególnej pamięci o naszych wiernych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki wypominkowe, na których możemy polecać modlitwom Kościoła naszych bliskich zmarłych. Przez cały miesiąc listopad o godz. 17.30 będziemy odmawiać różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, a w każdą niedzielę listopada w ich intencji będzie odprawiona Msza święta.
  5. 24 października w niedzielę odbędzie się przełożona z wiosny wizytacja kanoniczna w naszej parafii, którą przeprowadzi Bp. Edward Białogłowski. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.
  6. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę – wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego – Kapłana, w piątek – wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa – Dziewicy i Doktora Kościoła, w sobotę – wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej.
  7. W prasie katolickiej zachęcamy do przeczytania: w Gościu Niedzielnym: Życie o całe życie za krótkie – o przeżywanym 15 października Dniu Dziecka Utraconego; w Niedzieli: Kościół oczami świeckich oraz Czy różaniec zbawia? W czym tkwi tajemnica tej najpiękniejszej modlitwy, której często nie doceniamy, choć wielokrotnie w historii udowodniła swoją moc?